יום שהות ארוך

תיאור הזכות

היא מסגרת חינוכית, שיקומית וחברתית המופעלת כהמשך ליום לימודים בין השעות 14:30-19:00 (כולל זמן ליווי והסעה), במטרה לאפשר לתלמידים עם מוגבלות שכלית התפתחותית להישאר בסביבתם הטבעית, ולקדם ולשפר את תפקידם ו לעזור למשפחתם להתמודד עם גידולם וטיפחום בתוך המשפחה.

במסגרת זו מתבצעת פועליות העשרה וטיפולים פרא רפואיים

משרד הרווחה והשירותים החברתיים אחראים גם על ההסעות למסגרת (לא ההסעות לפי חוק חינוך המיוחד או חוק חינוך חובה) .

מי זכאי

ילד בגיל 3-21 שאובחנו עם מוגבלות שכלית התפתחותית על פי טיפול באדם עם מוגבלות שכלית התפתחותית תשכ"ט 1969, ברמת תפקוד סיעודי, טיפולי או בעיות התנהגות קשות.

נוהל הגשת בקשה

  1. התלמידים יופנו דרך וועדת השמה.
  2. משרד הרווחה והשירותים החברתיים ו השירות לטיפול באדם עם מוגבלות שכלית התפתחותית בקהילה נותנים אישור להמשך "יום שהות ארוך"

חשוב לדעת

  • • השתתפות ההורים תיחשב לפי רמת הכנסתם• החופשה במסגרת יום שהות ארוך תואמת לחופשת בחינוך המיוחד למסגרת לילדים עם מוגבלות שכלית התפתחותית קשה ובינונית.

    • הורים שיש להם שני ילדים עד גיל 18 הנמצאים במסגרות המפקחות על ידי גוף ממלכתי והמחייבות השתתפות הורים זכאים ל 25% הנחה בהשתתפות לכל ילד, בתנאי שסכום השתתפותם לא יפחת מהסכום המינימלי בטבלת השתתפות הורים .

    • משפחה חד הורית מקבלת 50% לכל ילד בתנאי שסכום השתתפותם לא יפחת מהסכום המינימלי בטבלת השתתפות הורים.

 

 

 
לכל שאלה וייעוץ, אתם מוזמנים לפנות אלינו למרכז המידע: בטלפון 1-700-501-601 או במייל contact@kesher.org.il.
للاستفسار والاستشارة، أنتم مدعوون في كل حين للتوجه إلى مركز المعلومات الخاص بنا عبر هاتف رقم: 601-501-700-1، أو عبر البريد الإلكتروني: contact@kesher.org.il.

 

מידע נוסף